Chantal Poullain - Novoroční koncert

Chantal Poullain - Novoroční koncert

Galerie

Chantal Poullain a Trio Štěpána Markoviče - Chansons

Chantal Poullain

Chantal Poullain se kromě herecké dráhy věnuje francouzským šansonům. Hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, šansonově - jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie - to jsou atributy charakterizující Chantal hudební svět. Chantal zpívá jednak svoje vlastní písně, ale zejména tradiční francouzské šansony, a to s šarmem jí vlastním. Každý tón nabíjí posluchače pozitivní energií, které má Chantal na rozdávání.

Chantal Poullain – to je nezaměnitelný hluboko posazený hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie.

Francouzský šarm a elegance, hluboký charismatický hlas- to je pro nás Chantal Poullain.

Šašek a královna - legendární divadelní a filmová hra, v které účinkovala s bývalým partnerem Bolkem Polívkou ji proslavila v České republice.

Herečka francouzského původu, vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských filmech.

Hrála v Divadle Na provázku, divadle Bolka Polívky, divadle Ungelt.

Chantal Poullain zpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony v doprovodu Tria Štěpána Markoviče, s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal Poullain v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.

V roce 1993 založila nadaci Archa, která je symbolem pomoci a záchrany dětem v dětských nemocnicích a léčebnách formou oprav a rekonstrukcí objektů, tak aby se děti v příjemném prostředí rychleji uzdravovaly.

ŠTĚPÁN MARKOVIČ

Saxofonista Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším postavám české jazzové muziky. Doprovázel neuvěřitelné množství českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli. V roce 1994 natočil live album s Billem Clintonem, se kterým se znovu setkal na pódiu v roce 2012. Je absolvent a pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka,

Datum lokální premiéry: 18. leden 2024

Informace o akci a jejím konání

Zpěv

  • Chantal Poullain

saxofon

  • Štěpán Markovič

Klávesy

  • Ondřej Kabrna

kontrabas

  • Pavel Zeman